Donkey Kong

Jestem zdania, że nie ma wśród retro graczy osoby, która chociażby nie słyszała o grze Donkey Kong. Jest to świetna i zarazem jedna z najstarszych platformówek wydanych w swoim czasie na wszelkie możliwe komputery 8 bitowe. Gra Donkey Kong doczekała się wielu kontynuacji i nawet w XXI wieku powstawały jeszcze kolejne próby ratowania tej produkcji. Moim zdaniem niestety było to tylko reanimowanie trupa. Dlaczego ?

Chociażby dlatego, że gdy Donkey Kong wyszedł na komputery PC już systemem operacyjnym Windows, to miał oczywiście świetną grafikę, muzykę i całą otoczkę dookoła siebie. Jednak prawdziwy Donkey Kong skończył się na pikselach i niezbyt gramotnym sposobie chodzenia naszego bohatera.

Donkey Kong w całej okazałości

O co chodziło w grze Donkey Kong ?

Sama fabula gry Donkey Kong nie była górnych lotów, lecz posiadała coś magicznego w sobie. Przede wszystkim wcielaliśmy się w rolę pewnego gościa, który miał po prostu odbić swoją ukochaną z rąk wielkiej małpy – Donkey Konga. Naszym zadaniem, było przede wszystkim unikanie beczek rzucanych przez przeciwnika, oraz ogników czy duszków. W międzyczasie mogliśmy zbierać młotki, które naszych przeciwników zamieniały w stworki bojące się wszystkiego. Zebranie dodatkowych rzeczy jak torebka czy parasolka dawało nam dodatkowe punkty do high score.

Kim był bohater w grze Donkey Kong ?

Może niewielu z was wie, ale główny bohater w grze Donkey Kong to znany przez wszystkich hydraulik Mario. Dopiero po wielkim sukcesie tej gry, postać hydraulika została zapożyczona do prawidłowej wersji Mario Bros.9.9

Good

  • prawdziwy klasyk

Bad

Autor admin
Opublikowano
Kategoria Gry platformowe
Odsłon 1795

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi