River Raid

River Raid to klasyk którego nie trzeba przedstawiać nikomu. Gra River Raid została wydana już w 1982 roku i przez długi czas nie schodziła z czołowych rankingów. Największą popularność zyskała dzięki temu, że była ogólnie dostępna i można w nią było grać praktycznie na każdej platformie.

Jak się grało w River Raid?

Z tego co pamiętam, to z grą River Raid spędziłem bardzo dużo godzin. Posiadając w domu Commodore 64 była to gra, którą jedną z pierwszych uruchomiłem tuż po dostaniu mojej komody. Jedną z pierwszych platform na które wyszła gra River Raid był Atari 2600.

Sama gra nie była zbytnio skomplikowana i można nawet powiedzieć, że zaskakiwała prostotą. Zasiadając za sterami samolotu (myśliwca?) musieliśmy lecieć wzdłuż rzeki i niszczyć napotkanych wrogów. Były to czołgi, balony, statki i inne samoloty. Co pewien czas pojawiała się ikona FUEL która pozwalała nam uzupełnić zapas paliwa. Nieskończona broń którą mieliśmy na pokładzie wystarczała przy odrobinie szczęścia niszczyć wszystko to co nam stanie na drodze. Co pewien okres byliśmy zmuszeni zniszczyć most, który znajdował się naszej drodze.

Gameplay z gry River Raid

Grając w tą grę mogliśmy spędzić wiele godzin wcale się nudząc co stawiało ją naprawdę bardzo wysoko w rankingach. Świadczyć o tym może fakt, że była ona wydawana aż do pojawienia się komputerów PC. Jestem zdania, że o popularności tej gry symulacyjnej świadczyło to, że była właśnie tak prosta. Poniżej możecie znaleźć kilka screenów z gry River Raid.

Ja jestem zdania, że właśnie ta gra jest w stanie walczyć o podium jeśli miałbym sklasyfikować grę ponadczasową. A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Śmiało wpisujcie w komentarzach.

10.0

Good

  • Grafika
  • Muzyka
  • Grywalność

Bad

Autor admin
Opublikowano
Kategoria Gry symulatory
Odsłon 4777

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi